BORNOVA 0232 343 3 222
GÖZTEPE 0232 244 1 112
7/24
Kesintisiz
Hizmet

Tedaviler » Sık Sorulan Sorular

İmplant İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Dental implant nasıl uygulanır?

Muayene bulguları ve röntgen ölçümleriyle planlanan implantlar doğru teknikler kullanılarak kısa bir cerrahi işleme çene kemiğine yerleştirilir.Doktorunuz sizin için hiç rahatsızlık duymamanız için gerekli anestezi yöntemlerini

kullanacaktır.Tedavi merkezinden ayrılırken size uygun ilaçlarınız verilecektir.Bunu yanında doktorunuz ve asistanları rahatlığınızdan emin olmak için sürekli hizmetinizde olucaktır.

İmplant sonrası ağız bakımı nasıl yapılır?

Doğal dişleri ve implantları korumak için özenli ağız hijyeni esastır.Oluşan plakların düzenli ve hassas bir şekilde temizliğinin yapılması uzun süreli başarıyı etkiler.Protez işlemi sonrası doktorunuz ve asistanları ağız bakımı yöntemlerini ve ürünlerini size önerecektir.Yapacağınız bu bakıma ilaveten herhangi bir şikayetiniz olmasa bile 6 ayda bir doktorunuza kontrole gitmenizi öneririz.

Her hastaya implant uygulanabilir mi?

Bazı istisnai durumlar (yakın zamanda radyoteropi.kemoterapi almış ve kontrol altında sistemik rahatsızlığı bulunan hastalar) haricinde herkese uygulanabilen başarılı bir tedavi şeklidir.İmplantın yerleştirilebileceği kalınlıkta,yükseklikte ve kalitede kemiği olan herkese sağlık durumu değerlendirilerek implant yapılabilir.

İmplantları vücudun kabul etmemesi gibi bir durum olabilir mi?

İmplantları vücudun kabul etmemesi söz konusu değildir.İnsan vücudunda bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

İmplant öncesi tomografi çektirmek zorunlu mudur?

İmplant tedavisi öncesi görüntüleme çok önemlidir.3 boyutlu görüntüleme yöntemleri çene kemiklerinin durumunu çok net gösterdiği için tomografiler implantın yapılabileceği kalitede kemik olup olmadığının belirlenmesinde kullanılmakta ve ameliyat başarısını arttırmaktadır.

İmplant uygulanırken ağrı duyar mıyım?

Tüm cerrahi işlemler lokal anestezi ile yapılacağından işlem sırasında ağrı duymazsınız.

İmplant uygulaması günlük yaşantımı ne kadar etkiler?

Çok büyük bir bölgeyi ilgilendirmiyorsa,ertesi gün işe gidebilir,günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

İmplantın ömrü ne kadardır?

Hasta ağzına yerleştirilmiş bir implantın kullanım süresini belirleyen en önemli faktör hastanın günlük bakımına gösterdiği özendir.Tüm hastalar gibi implant taşıyan hastalar mutlaka 6 ayda bir diş hekimine başvurmalı ve diş temizliği yaptırmalıdır.Bu kontroller sırasında bir sorun tespit edilirse erken müdahale edilerek sorunların ilerlemesi engellenebilir.

Dental İmplant uygulaması sonucu çok ağrım olur mu?

Dental implant sonrası çok ağrı olmaz.Doktorunuz tarafından verilen ilaçlar sayesinde ağrı kontrol altına alınır.

Çene kemiği yetersiz hastalarda dental implant uygulanabilir mi?

İmplant uygulanacak bölgede çene kemiği yetersiz ise kemik grefti (kemik tozu) uygulanır.Kemik greftleri zamanla gerçek kemik yapısına dönüşür.

İmplant dişler doğal görünür mü?

Ön dişlerde implant üstü protez olarak zirkonyum tercih edilir.Daha estetik ve doğal bir görünüme sahiptir.

Arka dişlerde ise daha az görünmeleri ve çiğneme görevini rahatlıkla yerine getirebilmeleri için porselen protezler kullanılır.Her ikisi ile de doğal bir görünüm elde edilir.